Basında Üvey Baba Dizisi

Şemsi İnkaya: Beklediğime Değdi

kaynak: miliyet


ekran2.jpg ‘Kötü adam’lık bir ödül daha getirdi
Avşa’da düzenlenen Kültür Sanat ve Film Festivali’nin TV dizisi dalında Şemsi İnkaya en iyi erkek ödülü aldı. "Üvey Baba" da yedi ödül kazandı


Bu yıl yedinci kez düzenlenen Avşa Kültür Sanat ve Film Festivali, 18 - 22 Ağustos tarihleri arasında yapıldı Halk jürisinin 12.00 - 02.00 saatleri arasında izleyerek sonucu belirlediği yarışmada, "Üvey Baba" ödülleri sildi süpürdü. Dizide mirası için üvey kızını öldürmek isteyen "Halil"i canlandıran Şemsi İnkaya, en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Sanatçı böylece bu dizide canlandırdığı karakterle, bir yıl içinde beşinci ödülünü kazanmış oldu.


Lamia da ödül aldı
Film, belgesel, kısa film ve TV dizileri kategorilerinde yapılan yarışmada ayrıca dizinin yönetmeni Naci Çelik Berksoy En İyi Yönetmen, üvey babasının baskısından bunalan "Lamia"yı canlandıran Burçin Abdullah En İyi Küçük Oyuncu, Lamia’nın çilekeş annesini oynayan Betül Aşçıoğlu ve asabi kız kardeşi Semiha’yı ekrana taşıyan Seda Çetin de Jüri Özel Ödülü kazandılar. "Üvey Baba" da En İyi Dizi seçildi.
Beş gün süren festivalin TV dizileri dalındaki yarışma bölümüne "Bizimkiler", "Mercan Kolye", "Örümcek", "Üvey Baba" ve "Yılan Hikâyesi" adlı diziler katıldı.


Dizide bu hafta
Halİl bu bölümde ecer terleri döküyor. Polisten kaçarken bir yaşlı kadının gösterdiği yolu kullanan Halil, paçayı kurtarır. Amacı huzurevine ulaşmaktır. Ancak polis müdürü peşindedir. Lamia isebir bodruma kapatılmıştır. Onun yalvarmaları Celal’in adamlarını kızdırır ve küçük kızı tartaklamaya başlarlar. Bu arada anne Sabriye ve abla Semiha üzüntüden çılgına dönerler.
STAR / 20.30

Kaynak:https://www.milliyet.com.tr/2000/08/28/ekran/index.html